Kilka słów o mnie

Adam Jarecki

Jako maturzysta sprzedawałem komputery, potem ubrania, prowadziłem też sklepik zoologiczny w legendarnej łódzkiej lecznicy “Pod Koniem”. Pod koniec ubiegłego wieku odkryłem swoją drogę zawodową: Internet i jego niezwykłe możliwości. Na początku było to tylko hobby, dziś jest to moja specjalizacja.

Tworzyłem różne rzeczy. Jako redaktor i edytor szybko uczę się nowych obszarów tematycznych i po krótkim czasie jestem w stanie pisać prostym i zrozumiałym językiem o sprawach trudnych i skomplikowanych. Prowadziłem portal biznesowy, portal ubezpieczeniowy, inne serwisy informacyjne. Po drodze stałem się ekspertem komunikacji marketingowej i PR-owej, natomiast obecnie kształcę się w kierunku specjalisty zarządzania cyberbezpieczeństwem - elementem ważnym zarówno dla mikro- jak i wielkiego biznesu. Obserwuję i testuję narzędzia wykorzystujące algorytmy samouczące się (popularnie zwane sztuczną inteligencją), jednak do technologii AI podchodzę z rezerwą. To tylko narzędzia, nie nowy wspaniały świat.

Nie jest mi obca administracja ani struktury korporacyjne. Byłem radnym Rady Miejskiej w Łodzi (1994-1998), odpowiedzialnym za informatyzację Urzędu Miasta Łodzi. Wówczas poznałem od środka urząd i sposoby skutecznego postępowania z administracją - a nie zawsze było łatwo. Pracowałem w dużej instytucji kultury i w instytucji edukacyjnej z marketingiem rozproszonym.

Jeśli to dla kogoś ważne - jestem zodiakalnym Rakiem.

| Home Page | Zapiski i notatki | Wcześniejsze zapiski |