Kim jest Adam Jarecki?

Adam Jarecki

Jako maturzysta sprzedawałem komputery, potem ubrania, prowadziłem sklepik zoologiczny w lecznicy “Pod Koniem”, zająłem się dodatkami krawieckimi... Pod koniec ubiegłego wieku (jak to brzmi!) odkryłem swoją drogę zawodową: Internet i jego niezwykłe możliwości. Na początku było to tylko hobby, dziś jest to moja specjalizacja.

Nie jest mi jednak obca administracja oraz struktury bardziej korporacyjne. Dawno temu byłem radnym Rady Miejskiej w Łodzi (1994-1998), odpowiedzialnym za informatyzację UMŁ. Do dzisiaj elementy systemu MAGISTRAT 2000 funkcjonują w czeluściach urzędowych serwerów. Wówczas poznałem od środka urząd i sposoby skutecznego postępowania z administracją - a nie zawsze było łatwo, oj nie zawsze. Aktualnie pracuję w dziale marketingu nowoczesnej i największej w Polsce instytucji kultury.

Jestem założycielem i członkiem Stowarzyszenia Nowoczesna Łódź (nie, nie jest to organizacja afiliowana przy partii założonej przez Ryszarda Petru), które działa na różnych polach życia publicznego.

Mam 46 lat i jeśli to dla kogoś ważne - jestem zodiakalnym Rakiem.